hmlLEAD 2.0 BENCH JACKET
Jakke
899,95 DKK
Dette produkt er ekskluderet fra kampagner og rabatter
FARVE: BLACK
Størrelse
Farve: BLACK
Fordele
Fluorfri - VOKSEN
Dette produkt har en belægning, der er helt fri for fluor, hvilket betyder, at stoffet er behandlet uden skadelige fluorerede kemikalier (som PFC'er). Det gør tøjet mere sikkert for dig og bedre for miljøet, samtidig med at det stadig har en pålidelig vandafvisning og åndbarhed.
Vandafvisende
Dette produkt har Bionic Finish®, som er en vandafvisende overfladebehandling, der gør produktet både vand- og smudsafvisende og samtidig giver stor åndbarhed. Bionic Finish® er en af de bedste imprægneringsbehandlinger på markedet og helt PFC-fri.
Genanvendt polyester
Dette produkt er fremstillet af genbrugspolyester, der er skabt af genbrugte plastflasker eller tekstilaffald, der er lavet til holdbare fibre af høj kvalitet.
Beskrivelse
- Vævet materiale
- Lynlåslomme til værdigenstande
- Fluorfri finish
- Vandafvisende behandling
- Hættejustering for beskyttelse
- Indvendig lomme til opbevaring
- Almindelig pasform
hmlLEAD 2.0 BENCH JACKET er lavet af slidstærkt vævet materiale og har en vandafvisende, fluorinfri finish. Den har en fuldlængde lynlås foran, lynlåslomme til værdigenstande, en inderlomme til ekstra opbevaring og en hættejustering for ekstra beskyttelse. Kommer i en almindelig pasform med en dejlig varm foring indeni. hummel vinkler på skuldrene og et hummel logo på brystet fuldender looket.
Materiale & Pleje
Kvalitet:
90 % polyester - genanvendt, 10 % elastan
Stylenummer 223778-2001




