REACH 300 RECYCLED LACE JR
Sneaker med mesh og snørebånd
199,98 DKK 499,95 DKK
-60%

Seneste udsalgspris: 287,97 DKK (-42%)

Emneno. 217921-1100
4 ud af 5 kundebedømmelser

Dette produkt er ekskluderet fra kampagner og rabatter

FARVE: ALLOY
Størrelse

Størrelse

null

Begrænset antal på lager

null

null


Farve: ALLOY
error-icon
error-close-icon
error-icon
error-close-icon

Levering inden for 1-3 arbejdsdage

Fri fragt for medlemmer. Læs mere

Forlænget retur

Forlænget returret frem til 31.01.26. Læs mere

Betalingsmetoder

Fordele

Åndbarhed Åndbarhed måles som det antal gram vand, der kan slippe ud gennem en kvadratmeter stof på 24 timer (mvp). Vores hummel-produkter med denne funktion har en åndbarhed på mellem 3.000 mvp og 8.000 mvp. De åndbare materialer sørger for at holde dig tør og komfortabel hele vejen igennem.
Letvægt The specialized heel and toe enforcement offers you areas with added durability and cushioning. By using thicker or stronger fibers at high-wear zones, your socks last longer and provides enhanced comfort and protection.

Beskrivelse

  • Overdel i genanvendt mesh
  • Gummipaneler
  • Letvægtssål i TPR
  • Elastiske snørebånd
  • Stor trækfane

Med en overdel i mesh og gummi er REACH 300 RECYCLED LACE JR en behagelig sneaker, som står på en sål i TPR for at sikre et godt fodfæste. Denne hummel® sneaker har vinkler i en kontrastfarve og et bogstavlogo bagtil. Lukkes med elastiske snørebånd, så den er nem at tage på og af.

Materiale & Pleje

Kvalitet: POLYESTER MESH

Stylenummer 217921-1100

care.icon.LS care.icon.OU care.icon.TE care.icon.UP